Search for content in message boards

Fjerdingstad Family

Replies: 62

Re: Fjerdingstad Family

Posted: 1344851552000
Classification: Query
Edited: 1344852705000
Hi

The family in 1880:


Samtlige personer i husstanden

København, København (Staden), Fredensgade, Udenbys Klædebo Kvarter, Blegdams Rode, 811, 1,

FT-1880, D3036

Julius Christoffer Fjerdingstad 51 Gift Husfader Maler København
Marie Bolette, f. Jacobsen 47 Gift Husmoder København
Jules Antony Thorrald Fjerdingstad 18 Ugift Søn København
Aurelia Hermandine Fjerdingstad 14 Ugift Datter København
Olga Marie Fjerdingstad 11 Ugift Datter København
Oluf Louis Christian Fjerdingstad 9 Ugift Søn København
Bianca Eleonore Louise Fjerdingstad 5 Ugift Datter København
---

Samtlige personer i husstanden

København, København (Staden), Guldbergsgade (Lige numre), Kjøbenhavn Udenbys Klædebo Kvarter, Guldbergsgade 18-20,matr.1367 Forhus Nr.20 Kvist, 12, FT-1885, D3809
Navn: Alder: Civilstand: Stilling i husstanden: Erhverv: Fødested:
Julius Ahton Thorvald Fjerdingsted 23 Gift Husfader Malersvend Kjøbenhavn
Alfreddine Mathilde Fjerdingsted 21 Gift Husmoder Kjøbenhavn
Agnete Julie Mathilde Fjerdingsted 1 Ugift Barn Kjøbenhavn
--

http://www.politietsregisterblade.dk/index.php?option=com_sf...
--
Flemming Aasklint
SubjectAuthorDate Posted
Babsariba 979336872000 
Bette Walker 1013843245000 
Babsariba 1014498746000 
Babsariba 1109309281000 
MGAClark 1344806647000 
PLondahlsmid 1344824416000 
PLondahlsmid 1344826154000 
Babsariba 1344832274000 
Flemming_Aask... 1344851552000 
Babsariba 1344874088000 
per page

Find a board about a specific topic